Põhjala-Balti Juhid Kogunevad Tallinnas

Kui varasematel aastatel on Skandinaavia ning Balti baptistide juhid kokku saanud eraldi, siis tänavu 13. veebruaril toimus esmakordselt ühine kokkusaamine Eesti vendluse kutsel Tallinnas. Kohal olid lisaks eestlastele lätlased ja leedulased ning taani, norra, rootsi ja soome baptistiliitude tegevjuhid. Ühises osadusringis jagati oma töö rõõme ja muresid ning võimalikke tulevikuväljavaateid.

14. veebruaril pidasid omaette nõupidamise Balti riikide baptistikoguduste valitud juhid eesotsas liidu presidentide Irmantas Pinkoraitise, Peteris Sprogise ja Meego Remmeliga. Tõdeti, et liidud võivad oma erinevate tugevuste poolest üksteist täiendada. Kui leedulased on teinud head tööd kristliku koolihariduse ja haritlastele suunatud suhete arendamisel, siis lätlased on sihikindlalt arendanud ja arendamas uute koguduste rajamist üle maa. Eesti EKB Koguduste Liidu panuseks ühisesse kogemustepagasisse pidasid külalised ühtaegu evangeelselt ja sotsiaalselt tundlike ning elumuutvate koguduste liikumist. Kui Jumal lubab, kohtuvad Põhjala ja Balti baptistide juhid 2013. aastal Taanis, kuna Lätis kavandatakse ühine kokkusaamine Baltikumi liitude erinevate ühistöövaldkondade esindajatele.