Misjoniprojektid

Suvel 2017 töötas grupp eesti ja läti noori Gruusias koos kohaliku pastori Aneriga (pildil), kelle initsiatiivil viidi Gori linnas läbi noortelaager üle 40 osavõtjaga ümberkaudsetest pagulasküladest. 14 noort andsid oma elu selles laagris Jeesusele.

Gori linn asub umbes 25 km kaugusel Venemaa poolt okupeeritud aladest. Goris ja selle ümbruses on mitmeid põgenikekülasid, mida täidavad 2008. a sõjalise konflikti eest põgenenud gruuslased. Nende elud ei ole kerged – maju tihedalt täis piirkonnas on keeruline viljeleda põllumajandust, töökohti ümberkaudsetes piirkondades napib ja kunagisse koju tagasi minna ei saa. Riigi poolt antakse neile abi 17 eurot kuus inimese kohta, mille eest saab osta umbes 1 paagitäie kütust autole (mida enamusel pole).

Nendes külades elab palju lapsi ja noori ning just nemad on Aneri südamel. Ta jätkab tööd laagris päästetud saanutega ja arendab „Tuleviku klubi”. Lisaks soovib Aneri korda teha ühe mänguväljaku kiiged, lisada jõutõmbamise ala jne, et luua kontakti rohkemate noorte ja lastega. Toetada saab järeltööd päästetud noortega ja mänguväljaku laiendamise projekti.

2018 aasta kevadest toetame pastor Aneri tööd, et ta saaks koguduse- ja noortetööle täisajaga pühenduda.

Teine projekt on kristlik internetiraadio. Gruusias pole ühtegi kristlikku raadiojaama ja abielupaar Eka ja Dato on koos noortega rajamas kristlikku internetijaama. Nad on käinud kogemusi kogumas Eestis ja Pereraadiost on väike meeskond käinud Gruusias neil abiks. Toetus aitab raadio tööd edasi viia ja investeerida vaja minevasse varustusse.

Kõik me oleme kutsutud olema mingil viisil osa Jumala ülemaailmsest misjonist ja samuti ka misjonist meie kodumaal. Üks ei pea aga välistama teist ja seda väljendab ka Jeesuse antud misjonikäsk.

Hetkel ei ole Eestist Gruusias ühtegi täisajaga kohapealset misjonäri. Ja kuigi see võib muutuda, siis reaalses elus ongi kõige efektiivsemad misjonärid just kohalikud. Nad tunnevad kultuuri, keelt ja neil on suur suhetevõrgustik. Riikides nagu Gruusia ei ole kogudused hetkel veel võimelised oma sisemisjonäre täisajaga tööks ülal pidama. Ning siin on suur võimalus Eesti kogudustel oma õlg alla panna.

Kas Sinu või Su kogudusel on südamel toetada kas Anerit või Datot ja Ekat? Või lihtsalt Gruusia tööd üldiselt? Palun võta ühendust EEKBK Liidu misjonikeskusega kas tel 582 85 426 või kirjutades helina.voogne@kogudused.ee

Share Button

Comments are closed.