MISJONISEIKLUS 2020

Kas teadsid, et Moldova on kõige vaesem Euroopa riik ja seda külastab vaid 13 000 inimest aastas? Seal on palju abivajajaid, palju lapsi kelle vanemad töötavad välismaal ning üle kõige vajavad nad tunda Jeesust!

Ja seetõttu kogunevad sajad noored üle Euroopa, et olla abiks inimestele Unghenis, Moldovas. Ka sina ja su noortegrupp võivad olla osa sellest.

Ungheni on Moldova suuruselt seitsmes linn ja seal elab 35000 elanikku. Linnas on 5 evangeelset kogudust, kellega koostööd teeme ja plaanis on aidata neil alustada uute kogudustega linna ümbritsevates külades.

Selleks moodustame erinevaid meeskondi, kes tegelevad evangeeliumi jagamisega, kodude külastusega, teeme aardejahti (Treasure Hunt), jagame toitu ja riideid, parandame kodusid ja isegi on võimalik ehitusprojektides osaleda.

Seda kõike ei pea enne oskama, vaid igal päeval on meil ka koosolekud, kus ülistame, saame vajalikku õppetust ja juhatust ning inspiratsiooni, et me ka ise võiksime vaimulikult kasvada.

Kõik kohapeal vajalik on sinu ja teiste jaoks ette valmistatud – treening, tõlgid, öömaja, osadus ja inspiratsioon. Sa ei pea olema kogenud kristlane. Ainus, mida vajad on lootus, et muutus tänu Jeesusele on võimalik.

Enne augusti saame suve jooksul meeskondadega veel kokku, et ühiselt tutvuda, ja veidi ette valmistuda.
Igaks juhuks võib minekuks ja tulekuks veel ühe lisapäeva arvestada, sõltub, millised lennud leiame.

Osalejate vanusepiir:
Kui su grupil on täiskasvanud juht, siis vähemalt 13 a
Kui tuled koos sõpradega, peate olema vähemalt 15 a.

Kõige ägedam on, kui tuled oma noortegrupiga ja teil on vähemalt üks noortejuht kaasas.

Hind (inimese kohta):
180 EUR (sisaldab toitu ja tagasihoidlikku öömaja ja muid kulusid kohapel) pluss transport Moldovasse.
Seepärast ära jää kauaks mõtlema! Rega enne 9. aprill! Nii jõuame veel otsida häid reisidiile ja hoida kulusid võimalikult madalal. Arvestama peaks siiski vähemalt umbes 200 Eurose kuluga transpordile.
See võib tunduda suur summa, aga võimalik on küsida toetust oma koguduselt, teha koos noortegrupiga põnevaid fundraisereid ja on ka erinevaid stipendiume, millele kandideerida (nt EKB kogudustel on kuni jaanuari lõpuni võimalik taotleda just noortele suunatud finantseerimist).

Samuti julgustame koguma veel rohkem raha kui vaid need kulud. Sest näiteks 15 Euro eest saab osta ühe toidupaki abivajajale, 20 maksab riideabi, 600 Euroga saab kellegi maja korda teha ja 8500 eest päris uue maja ehitada.

Ära jää pealtvaatajaks! Vaid ole osa muutusest Moldovas!

Misjonireisi korraldab YWAM Skien. Eesti poolt Noorte Missioon ja Eesti EKBKL misjonikeskus.