Tervitused Paapualt – september 2017

Tervitused Paapualt!
Viimase paari kuu jooksul oleme kogenud palju olukordi, kus meie plaanid ei teostu, nende asemel on Jumalal aga paremad plaanid olnud. Nende paremus ei ole alati inimliku silmaga nähtav, kuid hea on teada, et oleme ustava ning tugeva Isa kätes!
Juuli lõpus pidid keeleõppekonsultandid meile külla tulema, aga see reis jäi ära kuna meile lähimas linnas oli palju valimiste tulemustega seotud rahutusi ja vägivalda. Sealt läbisõitmine oleks neil päevil olnud liiga riskantne. Gerolf oleks hea meelega küll „keeletesti“ enne puhkust ära teinud, kuid leppis sellega ja usaldab Jumala plaane. Uus aeg on märgitud oktoobri lõppu.
Augusti algusesse olime planeerinud puhkuse misjonikeskuses. Seegi ei läinud nii nagu plaanisime. Ning taas oli põhjuseks valimiste tulemused, õigemini küll inimesed, kes nendega rahul ei olnud. Selle väljendamiseks langetas üks grupp tee peale hiiglasuure puu. Samal ajal räägiti sõja puhkemisest dom hõimu erinevate klannide vahel ning mitmes kohas läks vägivald nii suureks, et mõned inimesed said eluohtlikke vigastusi või koguni kaotasid elu. Nädal hiljem oli tee taas avatud.
Olime tänulikud kui lõpuks misjonikeskusse jõudsime ning nautisime teistsuguses ja turvalisemas keskonnas viibimist. Koju tagasipöördumisega läks nii nagu kõigi teiste plaanidega – see juhtus taas nädal hiljem. Seekord oli riigi üks peateedest lausa kümme päeva blokeeritud. Aga tänu puhkuse „pikendusele“ olime tõesti valmis koju tagasi minema.
Kodus jätkasime oma tavalise rutiiniga – Gerolf õpib hoolega dom keelt ning kultuuri tundma ning mina alustasin Richardi õpetamist „kodukoolis“. Christian jälgib hoolega, mida vend teeb ja on muidu tubli kaheaastane tegelane!
Valimiste ajal kaotasid paljud usklikud huvi vaimulike asjade vastu, kuid tänaseks on enamus inimesi koguduses tagasi. Raske on öelda, mis toimub nende südametes aga loodame, et Jumala Sõna kuulmine ja osadus toovad nad Jeesusele taas lähemale.
Praegu toimuvad kõik jumalateenistused ja piiblitunnid meie töökaaslaste kodus. Põhjuseks see, et meie kirikuhoone muutus ohtlikuks ja mehed võtsid selle ümberkukkumise vältimiseks maha. Uue hoone ehitamise plaane juba tehakse, kuid ehitamine lükkub tõenäoliselt järgmisse aastasse. Lootus oli, et vana hoone materjali saab taas kasutada, kuid kahjuks on kõik puitosad mädanenud. Seega tuleb meestel puid langetada ja peale nende laudadeks tegemist lasta neil ka kuivada.
Paar nädalat tagasi saime teada, et ühel meie sõpradest siin on suuvähk! Martin on üks kolmest koguduse piibliõpetajatest. Eelmisel ja sel kooliaastal on ta ustavalt kohalikus koolis usuõpetust läbi viinud. Tegelikult peaks iga kohaliku koguduse esindaja seda oma „grupi“ lastele tegema, kuid kuna teised ei ole huvitatud, õpetab Martin kord nädalas kogu kooli (3.-8. klass). Hiljuti õpetas ta Jeesuse surmast ja ülestõusmisest ning selle tähendusest meile. Inimlikult asja vaadates ei saa me aru, miks Jumal lubab Martinil sellisest katsumusest läbi minna! Kuid Jumala plaanid ja mõtted on kõrgemad kui meie omad. Praegu saab Martin keemiaravi ning kui kõik plaanide kohaselt läheb, siis opereeritakse teda 9. oktoobril. Peale seda j’tkub ravi kodust kaugel Lae linnas.
Järgmisel kolmapäeval plaanime sõita meie piirkonna misjonikeskussse New Tribes Missioni misjonäride konverentsile. Ees on ootamas viis päeva osadust ja põnevaid üritusi kõigile pereliikmetele.
Peale konverentsi võõrustame külalisi Saksamaalt – üks Saksamaa New Tribes Missioni juhtidest, Heiko Hagemann ja tema naine Barbara, tulevad vaatama, kuidas Saksamaalt läkitatud misjonärid siin elavad ja teenivad. Dom hõimus viibivad nad kolm päeva. Sellised külastused on alati julgustavad ja põnevad!
Kõigi nende plaanide muutumiste ja ootamatute olukordade keskel kogeme jätkuvalt Issanda rahu, mis on ülem kui kogu mõistmine ja juhatab meid taas ja taas Tema juurde (Fl 4:7)! Tänu Talle! Oleme tänulikud ka kaastöötajate Jimi ja Judy eest – nende aastate jooksul kogutud tarkus ja kogemused on eriti ebakindlatel aegadel meile suureks abiks.

Kui meile mõtled, siis palveta, et…
… dom hõimu usklide osadus Issandaga süveneks ning nende igapäevases elus nähtav oleks.
… kogudusehoone ehitamine saaks peagi teoks ning et koguduse inimesed selles ise initsiatiivi näitaks ja vahedeid panustaks.
… Martini suuvähi ravi kulgeks hästi ja et sel oleks positiivsed tulemused. Et see, kuidas ta selles olukorras elab ning käitub oleks tunnistuseks Issanda armust ja abist.
… meie reis konverentsile ja tagasi läheks kenasti. Et konverents oleks vaimulikuks õnnistuseks kõigile osalejatele.
… Heiko ja Barbara külaskäik oleks julgustuseks kogu meie meeskonnale.
… keeleõppekonsultantide külastus oktoobri lõpus oleks positiivne kogemus Gerolfile ning motiveeriks teda innukalt jätkama.
… Mailisel oleks tarkust kodukooli läbiviimiseks ning Richardil jätkuvalt huvi “koolis käia”.

Tänulike südametega,
Mailis, Gerolf, Richard ja Christian