Gruusia tagasivaade

Peale hästi korda läinud laagrit külastasime pühapäeval kahte kogudust – Goris ja kodukogudust pagulaslaagris. Saime mõlemas tunnistada ja teenida kaasa ka lauluga. Nii hea on õdede-vendadega koos ülistada. Sest isegi kui me ei mõista laulude sõnu, on Jumala Vaim sama ning kaasa laulda saab ikkagi. Esmaspäeval tutvusime ka kohaliku vaatamisväärsuse – Uplistsikhe koopalinnaga (pildil). Saime ka palvetada ühe tulevase laagripaiga eest. Nimelt on meie võõrustajatel plaanis Gori lähedale rajada treening- ja laagrikeskus. Seda on kindlasti vaja kuna piirkonna kogudustes on suur vajadus koolitatud juhtide järele.

Maatükk koos majaga on juba ka välja vaadatud kuid kahjuks ei ole maatükki paberimajandus päris korras ja seetõttu ei saa seda veel osta. Palvetage, et sellega saaks kõik korda, ja et ka kõik vajalikud finantsid saaksid kokku. Keda see teema rohkem huvitab, võib misjonikeskusega ühendust võtta.

Külastasime veel ka Tbilisi lähedal asuva Nelipühi koguduse koolituskeskust ja seal tegutsevat pastorit, ning saime ühises laua- ja palveosaduses.

Kolmapäeval viis meid tee Tbilisist ida poole, kus peale tunde ja tunde sõitu külastasime üht Aserbaidšani piiri lähedale jäävat baptistikogudust, kus jagasime sõna ja tunnistusi. Ka seal saime kogeda Jumala Vaimu ühte liitvat ligiolu, eriti kuna teenistus algas lauluga, mis ka siin meile tuttav.
Külastasime ka baptistiliidu presidenti ja saime kuulda lugusid nende misjonisekretärilt. Võtsime üles ka paar videot, mida peagi kogudustega jagame.

Reisi viimasel päeval saime natuke hinge tõmmata ja uudistada pealinna Tbilisi ilu ning seejärel laupäeva varahommikul alustasime teekonda kodumaa poole. Tänaseks on hoolimata tormist ja rajuilmast kõik ilusti koju jõudnud. Aga suur tükk südamest jäi meil kõigil Gruusiasse.

Aitäh kõigile palvete eest! Neid oli tõesti vaja. Nii turvalisuse mõttes kui ka muidu. See on üks Jumala ime kuidas sellistes ülimat paindlikkust nõudvates tingimustes meie tiim nii hästi koos toimis, et keegi ei saanud kusagil viga ja et nii palju noori leidis tee Jumala juurde. Jätkake kõikide osalejate eest palvetamist, et reisi jooksul külvatu ja kogetu kannaks palju vilja. Ja palvetage ka Gruusia noorte pärast – et nende suhe Jumalaga võiks aina sügavamaks muutuda.

Järgmisel aastal läheme kuhugile jälle. Kas Sinu koguduse noorterühm tahaks osaleda?