Gruusia: tagasivaade noortelaagrile

Ja ongi meie laager läbi – neli päeva ja üle 45 noore ümberkaudsetest pagulasküladest said meile headeks sõpradeks.
Kuigi alguses näis, et suhtlus saab keelebarjääri tõttu olema keeruline, siis mida päev edasi, seda rohkem tuli esile, et tegelikult nad oskavad inglise keelt, ja on valmis meiega suhtlema.

Eriti tore oli näha, kui kiiresti nad meid omaks võtsid – läks suuremaks ühispiltide tegemiseks ja nende facebookis jagamiseks – noortekultuur meie omaga päris sarnane. Meile õpetati gruusia keelt, rahvatantse ja kohalikke mänge. Õppimiskogemus oli selgelt mõlemapoolne. Kaerajaan läks ka neile väga hästi peale. Ja noored olid kõikide tegevustega täie hingega kaasas.

Üks hea näide usalduse kasvust – esimesel päeval üks poiss, kes ei osanud inglise keelt, istus vaikselt nurgas ja ei teinud midagi kaasa, siis kolmandaks päeval tervitas ta meid tunni alguses suure naeratusega ja ütles kõvasti “Hello!” ning oli igal pool kaasas.

Gruusia lapsed on väga uhked oma kultuurilise tausta üle ja väga hea meelega näitavad oma tantse ja laule ka teistele.

Alustasime laagri päevi palve, laulu ja piiblitunniga. Seejärel tegime mänge ja jagunesime õpitubadesse. Lahe oli näha kuidas meeskond, kelledest pooled polnud teistega nädal aega tagasi veel kohtunudki, nii hästi koos töötas.

Laagri lõpus andis 14 noort oma elu Jeesusele ja oleme väga tänulikud, et kohalikud gruuslased nendega edasi saavad tegeleda. Laager oli ka neile suureks julgustuseks ja loodame, et saame koostööd teha ka tulevikus.

Aitäh kõigile ka palvete eest! Teise laagripäeva õhtul juhtus meil õnnetus – üks autodest jäi keset kiirteed kõige kiiremal rajal lihtsalt seisma ja liiklust oli tol õhtul väga palju. Kes Gruusias käinud, kujutab veel paremini ette, kui ohtlik olukord see oli. Oleme Jumalale väga tänulikud, et midagi ei juhtunud ja pääsesime vaid ehmatusega. Jätkake meie eest palvetamist, et meie teekond võiks olla turvaline kui homme alustame sõitu Kacheti suunas, kus oma teenimistööd jätkame.

 

Fotod: Billijs C Photography

Share Button

Comments are closed.