EKBK Liidu töö Gruusias

Aneri noortele Piiblit lugemas.

Suvel 2017 töötas grupp eesti ja läti noori Gruusias koos kohaliku pastori Aneriga (pildil), kelle initsiatiivil viidi Gori linnas läbi noortelaager üle 40 osavõtjaga ümberkaudsetest pagulasküladest. 14 noort andsid oma elu selles laagris Jeesusele.

Gori linn asub umbes 25 km kaugusel Venemaa poolt okupeeritud aladest. Goris ja selle ümbruses on mitmeid põgenikekülasid, mida täidavad 2008. a sõjalise konflikti eest põgenenud gruuslased. Nende elud ei ole kerged – maju tihedalt täis piirkonnas on keeruline viljeleda põllumajandust, töökohti ümberkaudsetes piirkondades napib ja kunagisse koju tagasi minna ei saa. Riigi poolt antakse neile abi 17 eurot kuus inimese kohta, mille eest saab osta umbes 1 paagitäie kütust autole (mida enamusel pole).

Nendes külades elab palju lapsi ja noori ning just nemad on Aneri südamel. Ta jätkab tööd laagris päästetud saanutega ja arendab „Tuleviku klubi”. Lisaks soovib Aneri korda teha ühe mänguväljaku kiiged, lisada jõutõmbamise ala jne, et luua kontakti rohkemate noorte ja lastega. Toetada saab järeltööd päästetud noortega ja mänguväljaku laiendamise projekti.

2018 aasta kevadest toetame regulaarselt pastor Aneri tööd, et ta saaks koguduse- ja noortetööle täisajaga pühenduda.

Kas Sinu kogudus tahaks selles töös kaasa lüüa? Otsime hetkel projektile koordinaatorit, ja ka kogudusi ning üksikisikuid, kes sooviksid panustada rahaliselt!

Rohkem infot saab EKB Liidu misjonikeskusest:
e-mail: valismisjon@kogudused.ee